Ik ontvang pensioen
De nieuwe pensioenregeling geldt ook voor u. We verhuizen uw pensioen naar uw persoonlijke pensioenvermogen van de nieuwe regeling. Door onze hoge dekkingsgraad krijgt u er pensioen bij. Dat gebeurt zodra we zijn overgestapt op de nieuwe pensioenregeling. Hoeveel pensioen u erbij krijgt is nog niet bekend. Dat hangt af van de dekkingsgraad op 31 december 2025. In november 2025 krijgt u een brief met een schatting van uw nieuwe pensioen.
- U blijft AOW ontvangen van de overheid.
- U ontvangt nog steeds levenslang een pensioenuitkering van ons. Behalve als u gekozen heeft voor een tijdelijk pensioen tot AOW datum.
- Het nabestaandenpensioen blijft hetzelfde percentage van uw ouderdomspensioen.
- Uw pensioenuitkering en ook uw nabestaandenpensioen gaan meebewegen met de economie en de beleggingsresultaten.
- Om schokken te voorkomen, spreiden we de beleggingsresultaten over drie jaar.
- Er is een reserve om dalingen in uw pensioenuitkering op te vangen, de solidariteitsreserve.
- U komt niet in aanmerking voor compensatie omdat u al pensioen ontvang.
De verhoging van uw pensioenuitkering is straks niet langer afhankelijk van het stijgen van de prijzen. Uw pensioen stijgt als de beleggingsresultaten gunstig zijn en de beleggingen extra geld opleveren. Dat extra geld ontvangt u niet in één keer maar verdelen we over drie jaar. We stellen uw pensioenuitkering elk jaar opnieuw vast.
Is het geen goed jaar en vallen de beleggingsresultaten tegen? Dan proberen we dit in eerste instantie op te vangen door goede beleggingsjaren. Dat doen we door de beleggingsresultaten uit te smeren over drie jaar. Pas als uw pensioenuitkering zou dalen omdat er niet voldoende goede jaren zijn spreken we de (solidariteits)reserve aan. De kans dat uw pensioenuitkering daalt is door het inzetten van de reserve klein. Als er vele jaren achter elkaar slechte beleggingsresultaten zijn, kan de reserve leeg raken en uw pensioen dalen. In goede jaren vullen we de reserve aan.